Kiedy wybrać niski brodzik – poradnik

Niski brodzik to uniwersalny sanitariat, który będzie doskonale wyglądać zarówno w dużej, jak i niewielkiej łazience. To też świetna alternatywa dla tradycyjnej wanny, kiedy z różnych powodów nie możemy sobie pozwolić na jej zamontowanie. W jakich sytuacjach najlepiej zdecydować się na niski brodzik? Co trzeba o nim wiedzieć przed zakupem?

Niski brodzik – kiedy go wybrać?

Niski brodzik będzie rewelacyjną opcją, kiedy decydujemy się urządzić łazienkę w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Będzie absolutnym hitem w łazienkach utrzymanych w klimacie boho, dlatego warto rozważyć jego zakup, gdy jesteśmy miłośnikami prostoty i klasycznych form. Na tym jednak nie kończą się opcje wyboru. Warto postawić na jego zakup nie tylko w przypadku, kiedy zwracamy uwagę na estetykę pomieszczenia, ale także na jego funkcjonalność. Istnieje wiele sytuacji, kiedy niski brodzik będzie wręcz niezastąpiony.

Niski brodzik – idealny dla seniora

Urządzając łazienkę dla seniora, prawie zawsze decydujemy się na zamontowanie w niej wanny. Czasami okazuje się to jednak niemożliwe ze względu na metraż pomieszczenia. W tym przypadku jedyną słuszną opcją będzie zdecydowanie się na zainstalowanie niskiego brodzika. Takie rozwiązanie niejednokrotnie będzie także lepszą opcją niż na przykład głęboka wanna, która wymagać będzie dobrej sprawności fizycznej. Wejście do niej i wyjście z niej może być sporym problemem w przypadku osób z ograniczoną możliwością poruszania się.

Niski brodzik to przede wszystkim brak wysokiego progu, a więc jest to również świetne rozwiązanie w przypadku nie tylko seniorów, ale także rodzin z małymi dziećmi. Bez większych problemów mogą z niego korzystać nawet osoby poruszające się na wózku inwalidzkim.

Niski brodzik – hit w minimalistycznej łazience

Niski brodzik będzie świetnym wyjściem w przypadku osób, które w aranżacji wnętrz cenią sobie minimalizm i klasyczne rozwiązania. Zgodnie z obecnie panującymi trendami – mniej znaczy więcej. Taki brodzik nie tylko prezentuje się bardzo estetycznie, ale jest również niezwykle funkcjonalny, łatwo z niego korzystać i utrzymać go w czystości.

Każdemu, kto szuka eleganckich i funkcjonalnych niskich brodzików, polecamy zapoznać się z asortymentem sklepu z armaturą Arbo Łazienki. Można tam znaleźć solidne brodziki w konkurencyjnych cenach: https://www.arbolazienki.pl/Brodziki