wybielanie zębów

Profesjonalne wybielanie zębów – dostępne metody

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie niejednego z nas. Estetyczny wygląd i zdrowie zębów wpływa na nasze samopoczucie. Wybielanie zębów stało się więc bardzo popularną metodą poprawienia swojego wyglądu. Co zrobić, żeby zrobić to bezpiecznie i profesjonalnie? Sprawdź poniżej.

Wybielanie zębów laserem

Laserowe wybielanie zębów jest bardzo popularną techniką. Zęby można wybielić o kilka odcieni, w niedługim czasie. Standardowo zabieg wybielania zębów trwa w okolicach 40 – 90 minut. Warunkiem profesjonalnego wybielania zębów jest wyleczenie wszystkich ubytków w zębach. Nie poleca się również tej techniki osobom, które mają problemy z dziąsłami lub odsłoniętymi szyjkami zębów. Do wyboru mamy również nowocześniejszą metodę – wybielanie zębów lampą Beyond. Ta technika pozwala uzyskać śnieżnobiały kolor zębów. Efekty zabiegu utrzymują się do 2 lat.

Wybielanie zębów nakładkami

W gabinetach często możemy znaleźć ofertę wybielania zębów za pomocą nakładek. Oczywiście, możemy kupić je też w sklepie, natomiast żel wybielający w profesjonalnej klinice będzie znacznie skuteczniejszy i indywidualnie dobrany. Stomatolog dopasowuje nakładkę do układu naszych zębów. Wykonuje odcisk uzębienia, dzięki któremu wykonuje później szynę.

Po wybielaniu zębów lampą Beyond zaleca się stosowanie tzw. białej diety, która pozwoli wyeliminować ryzyko przebarwienia zębów. Lepiej nie pić w tym okresie kawy, wina czy herbaty. Warto również pamiętać o higienie. Co pół roku warto odwiedzić stomatologa na zabieg fluoryzacji i usunięcia kamienia nazębnego. Jeżeli szukasz profesjonalnej kliniki w której wybielisz zęby, sprawdź ofertę: https://www.ziemlewski.pl/oferta-zabiegi/wybielanie-zebow.