Skóra pozbawiona zmarszczek – jak przedłużyć młody wygląd twarzy?

Wraz z wiekiem na skórze twarzy pojawiają się zmarszczki. Jest to zmartwienie wielu kobiet. Można sobie z nimi radzić różnymi sposobami. Zdecydowanie najbardziej skuteczne okazują się zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Jakie zabiegi warto wykonać? Na co zwrócić uwagę wybierając klinikę?

Mikrodermabrazja 

Mikrodermabrazja  polega na złuszczaniu martwego naskórka. Występują różne jej rodzaje. Możemy tu wyróżnić mikrodermabrazję diamentową, tlenową,  a także korundową. Skóra po zabiegu jest gładka. pozbywamy się dzięki niej wszystkich zanieczyszczeń. Cera po mikrodermabrazji jest świeża, wygląda promiennie. Zabieg pozwala również pozbyć się drobnych zmarszczek. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie meaclinic.pl

Laser frakcyjny CO2

Kolejnym zabiegiem, na który warto zwrócić uwagę, jest laser frakcyjny CO2. Pomaga walczyć z bliznami i przebarwieniami skóry. Jest również doskonałym rozwiązaniem w przypadku zmarszczek. Po zabiegu stają się one znacznie mniej widoczne. Laser frakcyjny CO2 wysyła fale, które powodują mikrouszkodzenia skóry. Tkanka skórna musi dokonać samoregeneracji, podczas której odbudowywane są włókna kolagenowe. Cera staje się widocznie odmłodzona. 

Mikrodermabrazja (Warszawa) – klinika

Zabiegi takie jak mikrodermabrazja (Warszawa) czy laser frakcyjny powinny być przeprowadzane w miejscach, do których mamy zaufanie. Ważne jest to, aby osoby wykonujące zabieg były bardzo profesjonalne, a także żeby miały odpowiednie doświadczenie w zakresie przeprowadzanych czynności.

Skuteczna pielęgnacja

Za stan skóry twarzy odpowiada również codzienna pielęgnacja. Powinna być dobrana do rodzaju cery. Ważne jest złuszczanie naskórka, nawilżenie i odżywienie tkanki. Należy pamiętać o wszystkich krokach pielęgnacji. Dzięki temu skóra będzie wyglądać o wiele lepiej. 

Ochrona przed słońcem

Jeśli zależy ci na zachowaniu młodego wyglądu i skóry bez zmarszczek powinnaś również pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. W tym celu należy stosować odpowiednie filtry. Kosmetyki powinny być dobrane do rodzaju skóry, a także długości ekspozycji na słońce. Jest to element, który ma bardzo duże znaczenie dla zachowania przez długi czas pięknego wyglądu.