Przeszczep włosów to dosyć popularny zabieg w kategorii chirurgii estetycznej. Włosy mogą wypadać nawet w młodym wieku i to właśnie takie osoby są najczęściej zainteresowane przeprowadzeniem zabiegu, który ma na celu przywrócenie pierwotnej struktury włosów. Problem łysienia jest powszechny, a liczba zainteresowanych przeszczepem włosów rośnie. Niestety wiele osób zainteresowanych nie wie na czym polega sam zabieg i z jakimi obostrzeniami się wiąże. Poniżej przedstawiamy zalecenia od specjalistów, które opisują podstawowe postępowania pozabiegowe.
Postępowanie po przeszczepie włosów z pewnością zostanie omówione w czasie trwania konsultacji z lekarzem, jednak informacje te nie są powszechne, dlatego też chcemy Państwu przybliżyć z czym wiąże się zabieg zaraz po jego ukończeniu.
Zalecenia co do postępowania po przeszczepie włosów
Od wykonania zabiegu do ósmego dnia, pacjent nie powinien dotykać miejsca, w którym został przeprowadzony przeszczep, a przynajmniej ograniczyć ten dotyk. Nie należy również myć skóry głowy w zaimplantowanym miejscu. W zależności od skali wykonywanego zabiegu, lekarz powinien także przepisać odpowiednie środki i preparaty w postaci kremów, które mają na celu przyspieszenie gojenia jak i samej adaptacji nowych mieszków włosowych. Od trzeciego dnia zalecane jest spłukiwanie głowy bez wycierania. Ma to na celu przede wszystkim zmywanie pojawiających się strupków. Po ośmiu dniach, pacjent może rozpocząć delikatną pielęgnację skóry głowy przy użyciu zalecanych szamponów i oliwek. Z upływem trzeciego tygodnia możemy wdrażać dodatkowe działania w postaci zastosowania szczotek i masażerów. Ruchy powinny być posuwiste, a zarazem delikatne i łagodne.
Czego unikać?
Zastosowanie się do wytycznych ma na celu głównie przyspieszenie etapu gojenia oraz adaptacji. Jeżeli nie będziemy przestrzegać odgórnych nakazów jak i zakazów to powinniśmy się liczyć z konsekwencjami naszych działań. Należy pamiętać, że jest to zabieg kosztowny, dlatego też nie warto dać się ponieść chwilowym uciechom takim jak alkohol, papierosy (do 4 dni), aktywność seksualna i ogólnie fizyczna (do 3 tygodni). W czasie trwania okresu pozabiegowego nie powinniśmy również przebywać za długo na słońcu (6 tygodni). Podobnie w przypadku naszych wizyt u fryzjera, które aktualnie nie mają prawa bytu. To stosunkowo niewielkie ograniczenia, które pozwolą nam na uzyskanie zadowalającego efektu, na którym tak bardzo nam zależy.
Więcej informacji o leczeniu jak i postępowaniu pozabiegowym możemy znaleźć na https://medmix.pl/. To profesjonalna klinika leczenia wypadania włosów, która stawia na innowacyjne metody leczenia już od wielu lat.