prasa do oleju

Jak używać prasy do wyciskania oleju?

Prasa do wyciskania oleju pozwala w domowym zaciszu wykonać nierafinowany, tłoczony na zimno olej. Są to zdrowe tłuszcze, które z uwagi na brak obróbki cieplnej nie tracą cennych składników odżywczych.

Zalety prasy do wyciskania oleju

Do głównych korzyści wynikających ze stosowania prasy do oleju w domu jest fakt, że zyskujesz zdrowy, pozbawiony konserwantów produkt. Jest to zdrowa alternatywa dla olejów ze sklepowych półek, które często zawierają dodatkowe ulepszacze i chemiczne składniki. Dzięki prasie do wyciskania oleju, samodzielne przygotowanie produktu w domu jest bardzo proste. Jak działa prasa do wyciskania oleju? Urządzenie wyposażone jest w prasę ślimakową, w której panuje temperatura poniżej 40 stopni Celsjusza. Warto podkreślić, że olej będzie miał dużo składników odżywczych, jeżeli przygotujemy go z wysokiej jakości produktów. Za pomocą domowej prasy możesz wytworzyć olej z orzechów, żyta, owsa czy siemienia lnianego. Możesz kontrolować jakość używanych surowców i dowolnie je miksować. Dzięki prasie do tłoczenia oleju możesz wytworzyć dowolną ilość surowca, który będziesz zużywać na bieżąco. Wykonany samodzielnie olej można przechowywać od 2 do 3 tygodni. Podczas zakupów odpowiedniej prasy do oleju, warto zwrócić uwagę z jakich surowców możemy wykonać olej.

Przyjrzyj się również jakości wykonania czy mocy urządzenia, która wpłynie na późniejsze użytkowanie. Szeroki asortyment pras do oleju znajdziesz w ofercie sklepu Energia Zdrowia: https://energiazdrowia.pl/pl/c/Prasy-do-oleju/65.