drzwi dźwiękoszczelne

Kilka informacji o drzwiach dźwiękoszczelnych

Drzwi dźwiękoszczelne są doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie wymagana jest cisza i spokój. Dzięki nim można prowadzić nie tylko rozmowy, ale również skupić się na pracy, przeprowadzać badanie i wiele różnych, innych czynności. Właśnie dlatego drzwi dźwiękoszczelne tak świetnie sprawdzają się w miejscach użytku publicznego, gdzie ceni się prywatność i ciszę.

Drzwi dźwiękoszczelne wewnętrzne

Drzwi dźwiękoszczelne wewnętrzne mają swoje zastosowanie w niejednym miejscu użytku publicznego. Często wykorzystywane są również jako drzwi techniczne. Coraz częściej można spotkać je również w domach i mieszkaniach osób prywatnych, ceniących sobie spokój, ciszę i prywatność. Nie można się jednak temu dziwić. Drzwi dźwiękoszczelne zapewniają nam wysoką ochronę przed hałasem, dzięki czemu wydzielona przez nie strefa jest komfortowa, wpływając dobrze na samopoczucie osób przebywających w danym pomieszczeniu. Są one szczególnie mocno polecane osobom mieszkającym w bloku, gdzie często sąsiedzi mogą być nieco męczący. Dla osób mieszkających w domku jednorodzinnym znajdującym się jednak nieopodal ruchliwej ulicy czy blisko miasta również mogą okazać się one strzałem w dziesiątkę.

Co możemy znaleźć na rynku?

Drzwi dźwiękoszczelne dzieli się na poziomy ich wygłuszenia. Najpopularniejszymi i najchętniej wybieranymi są te na poziomie 32dB oraz 42dB. Im większy poziom, tym lepsze wygłuszenie, dlatego warto się dobrze zastanowić, które z nich będą odpowiadać naszym potrzebom. Warto zwrócić również uwagę na to, czy drzwi są wyposażone w okleinę HPL lub CPL. One również mają ogromny wpływ na wygłuszenie, ale również na jakość drzwi. Nie da się ukryć, że wybór ten ma również znaczenie w kontekście designu skrzydeł drzwiowych – warto dopasować je do aranżacji wnętrza, aby uzyskać estetyczny efekt.

Drzwi dźwiękoszczelne znajdziesz na stronie https://www.bkt-system.com.pl/drzwi-dzwiekoszczelne-i-akustyczne/