Kombinezon z homologacją FIA – dlaczego jest tak ważny?

Zawodnicy, którzy biorą udział w zawodach i wyścigach rajdowych mają świadomość tego jak ważny jest kombinezon – zapewnia on bezpieczeństwo podczas ewentualnego wypadku, ale również zapewniają komfort podczas jazdy. Jako, że sport ten należy do sportów ekstremalnych, zapewniających nie tylko dawkę adrenaliny ale również mogący stwarzać pewne zagrożenia. Właśnie dlatego kombinezon z homologacją FIA to podstawa bezpieczeństwa!

Kombinezon wyścigowy i jego zalety

Każdy zawodnik rajdowy wie, że sprawdzenie wymogów przez zapisaniem się na rajd to podstawa. Jednym z wymogów może być nic innego, jak kombinezon z homologacją FIA. Jako, że kombinezon chroni zawodnika, musi być on nie tylko dobrze dopasowany pod kątem rozmiaru, ale także wszelkich norm. Międzynarodowa Federacja Samochodowa dokładnie określa wszelkie normy dotyczące nie tylko kombinezonów, ale również obuwia, kasków, a nawet foteli czy pasów bezpieczeństwa. Sama homologacja FIA ma ogromne znaczenie ze względu na przygotowane standardy federacji samochodowej, które odnoszą się do najwyższych wymagań dotyczących bezpieczeństwa pożarowego. Kombinezon z homologacją FIA przygotowany jest z niepalnych włókien, które ochronią kierowcę podczas ewentualnej awarii lub zdarzenia na torze. 

Gdzie kupić kombinezon rajdowy FIA? 

Kombinezon rajdowy przede wszystkim należy zakupić w pewnym i sprawdzonym miejscu. Korzystać mogą z nich zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i te osoby, które dopiero zaczynają przygodę z tego rodzaju sportem. Podnoszą one bezpieczeństwo, które jest równie ważne podczas treningów, jak i podczas wyścigów na torze. Pamiętajmy, że kombinezon musi być zgodny z wymaganiami określonymi w regulaminie, by móc wystartować w zawodach. Najlepszym rozwiązaniem jest więc zakup w sklepie stacjonarnym lub internetowym wyspecjalizowanym w tym temacie, takim jak https://motorsport.2brally.pl/pl/kombinezony-rajdowe-fia.