Laser frakcyjny – czy pomaga w odmłodzeniu skóry?

Obecnie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są bardzo popularne. Niemal wszystkie kobiety dbają o to, aby wyglądać młodo i atrakcyjnie. Istotne jest to, aby decydując się na zabieg, wybierać sprawdzone miejsca i dowiedzieć się wszystkiego co pomoże nam podjąć decyzję o przystąpieniu do zabiegu. Nie można zapomnieć również o wszelkich niezbędnych badaniach.

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna jest chwalona przez wiele kobiet. Dzięki zabiegom mogą przez długi okres cieszyć się młodym, pięknym wyglądem. Popularne jest wykorzystanie kwasu hialuronowego czy botoksu. Coraz częściej wykorzystuje się również zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2.

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny jest urządzeniem, które produkuje fale stymulujące produkcję kolagenu. Podczas zabiegu wytwarzane są mikrouszkodzenia skóry. Ich ,,efektem ubocznym” jest pobudzenie produkcji kolagenu. Rezultatem zabiegu jest wyraźne odmłodzenie skóry. Widoczność zmarszczek jest zmniejszona, a skóra bardziej napięta. Pacjentki, które poddały się zabiegowi, widzą, że ich skóra prezentuje się znacznie lepiej. Są bardzo zadowolone z efektów, jakie dał im laser frakcyjny CO2.

Kiedy poddać się zabiegowi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego?

Laser frakcyjny jest polecany paniom, które chcą walczyć z oznakami upływającego czasu. Osoby, które zdecydowały się na zabieg, mogą liczyć na wyraźne odmłodzenie. Obok redukcji zmarszczek i ogólnego wizualnego odmłodzenia twarzy laser frakcyjny dobrze sprawdza się również w usuwaniu blizn potrądzikowych i blizn pooperacyjnych.

Zabieg z laserem frakcyjnym CO2 – przeciwwskazania

Laser frakcyjny jest urządzeniem bezpiecznym. Istnieją jednak sytuacje, kiedy z zabiegu należy zrezygnować lub odłożyć jego wykonanie. Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby cierpiące na niektóre choroby. Wśród nich znajdują się między innymi cukrzyca, padaczka czy nowotwory. Zabieg powinny przełożyć kobiety, które są w ciąży lub karmią piersią.

Przydatne informacje na temat zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego znajdziesz na https://www.meaclinic.pl/zabiegi/laser-frakcyjny-co2/