Wybieramy lekarza pediatrę – o czym pamiętać?

Wybór pediatry to jedna z ważniejszych decyzji dotyczących zdrowia Twojego dziecka. Szczególnie, że każdy rodzic chce aby jego pociecha była otoczona troskliwą i profesjonalną opieka medyczną. O czym pamiętać wybierając lekarza pediatrę? Czym kierować się przy wyborze pediatry? Sprawdź!

Czym zajmuje się lekarz dziecięcy

Pediatra to lekarz specjalizujący się w fizycznej, behawioralnej i psychicznej opiece nad dziećmi. Przeprowadza badania fizykalne i szczepienia, monitoruje rozwój dziecka a także diagnozuje i specjalizuje się w zakresie leczenia chorób dziecięcych. Lekarze rodzinni mogą również zapewnić rutynową opiekę Twojemu dziecku. Jednak wybór między lekarzem rodzinnym a pediatrą może być osobistymi preferencjami. Rodzice w większości przypadków decydują się jednak na lekarza dziecięcego specjalizującego w opiece zdrowotnej dziecka. 

Czym kierować się przy wyborze pediatry

Jako, że jest to specjalista od chorób i zdrowia dzieci dobrze aby był w pełni wyspecjalizowany w swoim zawodzie i miał predyspozycje do pracy z dziećmi. Lekarz pediatra powinien mieć dobre podejście do dzieci, być cierpliwy, empatyczny, wzbudzać zaufanie. Pediatra powinien mieć również łatwość nawiązywania kontaktu z rodzicem.

Sprawdź terminy wizyt

Chcąc umówić się na wizytę do lekarza pediatry musimy mieć na uwadze terminy wizyt. Planowanie wizyty u pediatry warto zacząć z dużym wyprzedzeniem. Szczególnie wtedy gdy będziemy chcieli zrobić bilans zdrowia dziecka.

Poszukiwania pediatry warto rozpocząć na początku trzeciego trymestru. Wtedy też będziemy mieć dużo czasu na to aby znaleźć lekarza sławiącego się dobrymi opiniami. 

Wybór placówki w której przyjmuje pediatra na ogół nie jest skomplikowany. W placówkach zdrowia prawie zawsze przyjmuje lekarz pediatra. Pozostaje nam jedynie sprawdzić w jakiej odległości znajduje się placówka. Tutaj najlepiej zdecydować się na wizytę w poradni w swoim mieście, większośc placówek zdrowia posiada podpisane kontrakty z NFZ. Jeśli szukasz lekarza pediatry z NFZ bez kolejki umów się na wizytę w poradni MEDAN – https://www.poradnia-medan.com/pediatra