Postaw na przyszłościowe kierunki studiów

Studia wyższe to szansa na zdobycie cennej wiedzy i dyplomu magistra. Bardzo często wybór kierunku studiów jest podyktowany obecną sytuacją na rynku pracy. Dla przykładu w roku akademickim 2020/2021 popularnymi kierunkami były filologia angielska, marketing, coaching, zainteresowanie studiami na tych właśnie kierunkach było podyktowane zapotrzebowaniem wyspecjalizowanych pracowników. W tamtych latach rekruterzy poszukiwali wykwalifikowanych pracowników z wielu dziedzin.

Nie inaczej jest i w tym roku. Jednymi z najczęściej wybieranych kierunków studiów w 2022 były niezmiennie: filologia angielska, zarządzanie i inżynieria produkcji, kryminalistyka.

Studia wyższe a perspektywy zawodowe

Szansa na zdobycie lepszej pracy, możliwość zdobycia cennej wiedzy to tylko jedne z wielu zalet jakie dają studia wyższe. Dostęp do edukacji wyższej jest obecnie bardzo ułatwiony. W każdym większym mieście można znaleźć ciekawą ofertę edukacyjną. Na Śląsku jedną z najczęściej polecanych uczelni jest WSZOP. Jest to uczelnia, która prowadzi zajęcia w trybie dziennym i zaocznym. Filologia angielska, zarządzanie i inżynieria produkcji, kryminalistyka to najczęściej wybierane kierunki i specjalności na tej uczelni. Więcej o rekrutacji na studia znajdziesz bezpośrednio na stronie uczelni: https://wszop.edu.pl/

Wybierz interesujący Cię kierunek studiów

W ofercie uczelni wyższych można znaleźć wiele interesujących do tego przyszłościowych kierunków studiów. Jednak przy wyborze czy to kierunku czy specjalności warto mieć na uwadze swoje zainteresowania. Wtedy też możemy podjąć decyzję czy będą to studia techniczne czy humanistyczne. Jeśli zależy nam na podjęciu pracy tuż po ukończeniu studiów warto wziąć pod uwagę specjalności po których istnieje realna szansa na zatrudnienie.