Samochód sportowy – na co zwrócić uwagę?

Wyczynowa jazda samochodem dla wielu osób jest świetnym sposobem na realizowanie swoich pasji. Adrenalina towarzysząca podczas jazdy, skupienie i emocje to zdecydowanie coś, co ciężko opisać słowami. O czym jednak pamiętać wyposażając swój samochód sportowy? Oto kilka podpowiedzi, które z pewnością Ci pomogą!

Sportowe fotele – wygoda i bezpieczeństwo

Sportowe fotele dedykowane samochodom sportowym, wyczynowym i offroadowym to zdecydowanie must have każdego kierowcy wyczynowego. Przede wszystkim, najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo. Fotele sportowe dostosowane do tego typu jazdy utrzymują kręgosłup i plecy w bezpiecznej pozycji, co bezpośrednio przekłada się na zdrowie kierowcy i pilota. Kolejną ważną kwestią jest oczywiście zachowanie wszelkich środków ostrożności podczas ewentualnego zdarzenia na torze. Profilowane fotele sportowe pozwalają utrzymać ciało w odpowiedniej i bezpiecznej pozycji, co jest szczególnie ważne podczas silnego uderzenia lub dachowania. Wybierając fotele sportowe pamiętajmy również o możliwościach jakie daje nam nasz samochód. Dokładnie zapoznajmy się ze specyfiką modelu samochodu, aby fotele dobrać odpowiednio pod kątem mocowania, rozmiaru i parametrów technicznych.

Sportowe fotele do samochodów wyczynowych znajdziesz na stronie https://motorsport.2brally.pl/fotele-samochodowe-sportowe.

Pasy bezpieczeństwa czyli podstawa

Czym były by jednak bezpieczne i dostosowane do jazdy fotele bez odpowiednich pasów bezpieczeństwa? Niezależnie od tego czy jeździmy samochodem cywilnym (czyli po mieście na co dzień) czy samochodem sportowym i startujemy w wyścigach, najważniejszą kwestią bezpieczeństwa jest nic innego jak pasy. Te dostosowane do jazdy sportowej powinny być minimum czteropunktowe, aby móc utrzymać ciało w bezpiecznej pozycji. Startując w zawodach pamiętajmy również o zakupieniu nożyka do pasów, który może okazać się niezbędny podczas nieszczęśliwego wypadku – pomoże uwolnić się nam z pojazdu w razie zagrożenia.