Witryny chłodnicze – przegląd dostępnych modeli

Witryny chłodnicze stanowią przykład urządzeń, które znajdują szerokie zastosowanie w sklepach, lokalach gastronomicznych oraz szeroko rozumianej branży spożywczej. Z jednej strony przeznaczone są do przechowywania żywności w niskiej temperaturze, a z drugiej do ich prezentacji dla klienta.

Witryny chłodnicze powinny być dopasowane do specyfiki danego miejsca, w którym się znajdują, dlatego na rynku znajdziemy wiele modeli, które różnią się między sobą pojemnością, kształtem czy dodatkowymi funkcjami. Poniżej przedstawiamy przegląd dostępnych modeli.

Witryny chłodnicze i ich rodzaje

Wśród witryn chłodniczych najpopularniejsze są modele ekspozycyjne. Najczęściej przeznaczone są do przechowywania ciast, tortów, słodkości czy napojów. Posiadają przeszkloną powierzchnię, dlatego bardzo łatwo można zobaczyć, co znajduje się w środku. Dodatkowo posiadają specjalne oświetlenie, co jeszcze bardziej wpływa na atrakcyjność prezentowanych artykułów.

Tego typu witryny chłodnicze dostępne są w różnych kolorach (białym, czarnym czy srebrnym), zatem można je bez trudu dopasować do wystroju lokalu, w którym mają się znaleźć. Obok nich wymienić można witryny chłodnicze nadstawne. Tego typu modele stawiane są na ladach i przechowuje się w nich produkty spożywcze, które zawsze chcemy mieć pod ręką. Będą idealnym miejscem w lokalach, w których przygotowuje się pizzę, kanapki, sałatki itp. Dodatkowo wyposażone są w specjalne otwory na pojemniki GN o różnej pojemności.

Gdzie znajdziemy witryny chłodnicze?

Witryny chłodnicze możemy spotkać w naprawdę wielu lokalach gastronomicznych oraz sklepach. Przede wszystkim będą to cukiernie, piekarnie czy lodziarnie. Ekspozycja kuszących słodkości zajmuje też ważne miejsce w barach czy restauracjach, chociaż tam w witrynach chłodniczych najczęściej przechowuje się napoje. Sprawdzają się też idealnie w sklepach spożywczych czy mięsnych, gdzie mają bardzo szerokie zastosowanie.

Nadstawne witryny chłodnicze będą niezastąpione w barach sałatkowych i kanapkowych, a także pizzeriach. Witryny chłodnicze renomowanych marek można znaleźć w ofercie sklepu gastronomicznego Termosy.com.pl: https://termosy.com.pl/Witryny-chlodnicze-c665.