Zabieg u kosmetyczki pod kontrolą – na to zwróć uwagę!

Wybierasz się do kosmetyczki po raz pierwszy, a może miałaś negatywne doświadczenia? Sprawdź jak mieć pewność, że miejsce, w którym wykonujemy zabieg, jest bezpieczne i godne zaufania. 

Najważniejsze jest bezpieczeństwo 

Decydując się na zabieg u kosmetyczki, powierzamy nasze zdrowie i wygląd w ręce drugiego człowieka. Duże znaczenie ma dla nas to, by usługi wykonywane były w sposób bezpieczny i profesjonalny. Kluczowe jest, by w salonie do którego się wybraliśmy, panował idealny ład i porządek. Niedopuszczalne są brudne powierzchnie, sprzęt i narzędzia. Salon kosmetyczny powinien być sterylny, tak aby naszemu zdrowiu nic nie zagrażało. 

Wyposażenie salonu kosmetycznego 

Przed odwiedzeniem salonu kosmetycznego warto wiedzieć, jak wygląda profesjonalne wyposażenie. Pierwszym i największym elementem w salonie jest łóżko lub fotel kosmetyczny. Mamy fotele kosmetyczne do manicure i fotele kosmetyczne do pedicure z podnóżkiem. Na nim powinien znajdować się pokrowiec na fotel do pedicure. Jeśli chcesz kupić pokrowiec dla swojego salonu zajrzyj na stronę https://anilon.pl/. Następnie mamy stolik kosmetyczny, który często posiada dodatkowe półki i szufladki. Na stoliku możemy znaleźć lampy LED i lampy UV, poduszki pod rękę lub inne akcesoria. 

Jak powinna wyglądać wizyta?

Przed wykonaniem zabiegu kosmetyczka powinna obowiązkowo przeprowadzić wywiad z klientką. Dzięki przeprowadzeniu wywiadu kosmetyczka zdobędzie odpowiednią wiedzę na nasz temat, tak aby mogła dobrać dla nas właściwy zabieg. Jakie pytania powinny paść podczas wywiadu? Z pewnością muszą to być pytania dotyczące stanu zdrowia klientki, czyli ewentualnych problemów zdrowotnych, alergii, przyjmowanych leków, bądź suplementów. Dodatkowo powinna zapytać nas o predyspozycje naszej skóry: czy jest nadwrażliwa lub jak reaguje na dane kosmetyki. Na koniec kosmetyczka powinna porozmawiać z nami o naszych oczekiwaniach względem efektów po zabiegu. 

Na co zwracać uwagę – praktyczne wskazówki

Oprócz wspomnianych wyżej rzeczy warto zwrócić uwagę także na inne aspekty wizyty. Kosmetyczka, powinna sprawiać, że czujemy się komfortowo oraz powinna chętnie odpowiadać na nasze pytania – aby rozwiać nasze wątpliwości. Powinniśmy zostać odpowiednio poinformowani o tym, jak będzie przebiegał zabieg, jakich efektów powinniśmy się spodziewać lub jaką pielęgnację stosować po zabiegu. Odpowiednio przeszkolona kosmetyczka nie będzie miała problemu z przekazaniem nam potrzebnej wiedzy.

Drugą kwestią jest higiena, stanowisko i narzędzia powinny być czyste, sterylne, a w niektórych przypadkach nawet jednorazowe (wówczas powinny być wyjęte z opakowania przy nas). Przed zabiegiem kosmetyczka powinna dokładnie umyć swoje dłonie. Jej ubiór także ma znaczenie. Powinna mieć na sobie odzież medyczną, czyli fartuszek medyczny bądź bluzkę ze spodniami lub spódniczką.